ewelinapaluch.blogspot.com

wtorek, 15 stycznia 2013

KURSIK ŁABĘDŹ -część 2 To zaczynamy szyję . Od dwóch  modułów różowych następnie nakładamy 1 biały i powtarzamy w ten sposób 12 rzędów .Kolejne 23 rzędy robimy tym samym wzorem kolorystycznym,ale należy odwrócić moduł ( nakładamy jak na ogon ), czyli mamy 35 rzędów i w kolejnym 36 kończymy robiąc dzióbek , czyli wkładamy dwa rożki różowego elementu w jedną kieszonkę białego .

 Po ukończeniu szyi formujemy żądany kształt po przez lekkie wyginanie całej długości .Szyja nie jest stabilna , ja wykorzystuję klej biurowy aby połączyć moduły , w tym celu w kieszonki wyciskam odrobinę kleju i pozostawiam od wyschnięcia .

Aby  uzyskać rozchodzące się skrzydełka w rzędzie 8 ( rząd w którym  robimy podział 2 moduły na szyję , 12 modułów na skrzydła po obu stronach szyi i 4 moduły na ogon ) 12 modułów obracamy ( jak na ogonek ) i wyrabiamy moduły w każdym rzędzie zmniejszając liczbę modułów o jeden z każdej strony i oczywiście nakładając różowy moduł na pierwszym i ostatnim miejscu , aby uzyskać ramkę skrzydła.

rozchodzące skrzydła
 Wzory łabędzi które ja wykonałam można obejrzeć pod linkiem http://ewelinapaluch12.blogspot.com/search/label/origami%20modu%C5%82owe zapraszam od oglądania i próbowania . Padają pytania '' jak długo robi się moduły " moja odpowiedź jest taka - czas wykonania modułów dwa dobre filmy ha, ha ( moduły robię z reguły wieczorkiem przed telewizorem ) , każdy kto spróbuje i wyrobi sobie swój sposób na składanie papierków sam przyzna , że po pierwsze uczy to cierpliwości , po drugie papierków  na tyle szybko ubywa , a złożonych przybywa ,że nawet fajnie się to robi , natomiast samo złożenie w całość to kwestia ok 2- 3 h , a jaka satysfakcja . Życzę wszystkim owocnej pracy wielu chęci i czekam na efekty waszych prac .Pozdrawiam i zachęcam .I oczywiście w razie wątpliwości i pytań proszę pisać , postaram się na wasza pytania odpowiedzieć .

8 komentarzy:

 1. Misterna robota, ale efekt genialny!

  OdpowiedzUsuń
 2. Łabędź świetny, ale chyba wolę rurki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podziwiam:) Fantastycznie się prezentuje:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przypuszczam, że filmy nie mogą być za ciekawe, żeby nie odwracały uwagi od łabędzia ;) Czyli "Rambo", "Kevin sam w domu" czy "Szklana pułapka" nadają się idealnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wczoraj własnie gdzieś oglądałam origami modułowe,ale nie wiedziałam jak zrobić moduł;)Znalazłam u Ciebie,więc może kiedyś się skuszę;)
  Pięknie Ci to wychodzi:)
  Zapraszam Cię do siebie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam do mnie po wyróżnienie.
  Pozdrawiam ciepło;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jezu!!
  Ale genialne ^^
  Obserwuję, obserwuję i zapraszam do siebie ! :)

  OdpowiedzUsuń