ewelinapaluch.blogspot.com

sobota, 12 stycznia 2013

KURS NA ŁABĘDZIA Z ORIGAMI MODUŁOWEGO - część 1

Troszkę długo to trwało , ale w końcu udało mi się ukończyć kursik zapraszam wszystkich chętnych  .

Na tym zdjęciu widzimy jak wiązać ze sobą moduły .
MATERIAŁY POTRZEBNE :
1. Ok 422 białych modułów ( jest to 18 kartek A4 z każdej kartki uzyskujemy 24 elementy )
2. Ok 122 moduły różowe ( tj. 6 kartek ) oczywiście kolorystyka wg. uznania .
3. klej biurowy
Ja jeszcze na koniec maluję lakierem akrylowym , co pogłębia kolor i usztywnia robótkę , naklejam oczka z koralików, oraz podklejam kółkiem z tektury , w ten sposób otrzymujemy koszyczek.
Używam kleju na ciepło .

Na podstawę naszego łabędzia potrzebujemy 60 modułów składamy je w kółeczko . Otrzymujemy w ten sposób 2 pierwsze rzędy .Nie należy nakładać zbyt ciasno modułów na siebie .
Tak wygląda podstawa , którą następnie odwracamy do góry nogami.Można wykonać tylko o jeden rząd podstawy łączą od razu pierwszym rzędem podstawowym ( różowe moduły ale wg. mnie podwójna podstawa  jest bardziej mocna) .


Następnie mocujemy moduły wzorem ( ja nazywam podstawowym )  , do pierwszego rzędu na podstawę nakładam 30 elementów różowych utworzy się różowy wzorek , zwróćcie uwag , że moduły nakładamy odwrotnie niż na podstawie. Następne 7 rzędów nakładamy białe trójkąciki .


Wygląd od środka .Nie należy się martwić tym , że na razie nie ma kształtu kuli powstaje on w czasie nakładania kolejnych rzędów .

W 8 rzędzie zaznaczamy dwoma elementami różowymi szyję , następnie nakładami po obu stronach naszej szyi po 12 modułów białych to będą skrzydła i kończymy 4 modułami różowymi na ogon .

szyja

ogon

rz. 1) 4 moduły
rz. 2) 3 moduły
rz. 3) 2 moduły
rz. 4 ) 1 moduł
Zwróćcie uwagę , że na ogon też odwracamy moduły które będą nam się troszkę odchylać ku tyłowi .Po nałożeniu możemy delikatnie palcami uformować odchylenie .
Czyli mamy zrobiony tzw. brzuszek i ogonek .

Dalej robimy skrzydełka poniżej widzimy jak nałożyć pierwszy moduł , dalej nakładamy jak przy brzuszku czyli wzorem podstawowym , przy czym zmniejszamy ilość modułów na początku i końcu skrzydła ( patrz jak przy ogonie ) oraz pierwszy i ostatni moduł nakładamy różowy powstanie rama końcowa skrzydła.

Kolejnym krokiem jest wykonanie drugiego skrzydła i mamy prawie gotowego łabędzia , zostaje nam szyja , ale zostawię to na kolejny kursik i razem z szyją przedstawię wam drugą wersję łabędzia ,który rozkłada skrzydełka .Zapraszam na kolejny kursik z nadzieją , że jeszcze zajrzycie do mnie  i dacie radę z tym moim opisem .

wykończenie skrzydła

efekt końcowy skrzydeł  i ogona6 komentarzy:

 1. Super; jest niesamowity i już z niecierpliwością czekam na jeszcze:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczny! Kochana podziwiam Twoją cierpliwość do modułowego origami:) Ja bym chyba nie dała rady:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć Ewelina, jak miło spotkać imienniczkę która robi takie piękne rzeczy! Łabędź zapiera dech! Tyle pracy i efekt spektakularny! Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. nice zapraszam do siebie, pozdrawiam
  http://mojeorigami3d.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. mam takie pytanko, tutaj piszesz ze z jednej kartki a4 jest 16 modułów, a w innym kursie jak je robić to dzielisz kartkę na 8 równych cześć i dzielisz na 3 to daje razem 23 moduły?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście wkradł się błąd i dziękuję za info .Bardzo przepraszam za to . Z 1 kartki dzielonej na 8 a następnie na 3 wychodzą 24 moduły .Pozdrawiam i poprawiam tekst .

   Usuń